Lake Country Officials
Association
Copyright 2015
All rights reserved.
Lake Country Officials Association
Hosted by Yahoo! Web Hosting

Web Master
2016- 2017 Arrowhead Union HS Schedule
Below is a copy of the 2016-2017 Arrowhead Union HS Referee Schedule. To download
a PDF version of this document, click
here.

Keep in mind that
this is your contract.  You are expected to officiate these game and
are responsible for finding a substitute. In the event you do get a substitute, contact
Erich Uebersohn to verify and then contact your partner and athletic director after
approval. If you have questions about this schedule, please contact
Erich Uebersohn.
Date                            Level                Official 1           Official 2             Time
11/19/16      Sat        9 Girls            M. Sojkowski         Backhaus             2:15
11/19/16      Sat        JV Girls          B. Siesennop        Simonis                2:15
                     
11/29/16      Tue       9 Boys           J. Siesennop          A. Siesennop      5:00
11/29/16      Tue       JV Boys          Millot                     Brockway            5:00
                     
12/6/16        Tue       9 Girls           M. Smith                 Brown                  5:30
12/6/16        Tue       JV Girls         Scherr                    Marquardt            5:30
                     
12/9/16        Fri         9 Boys           Howard                  Tiefenthaler         5:30
12/9/16        Fri         JV Boys         Wolf                       J. Siesennop        5:30
                     
12/10/16      Sat        9 Girls           A. Siesennop          Casper                1:00
12/10/16      Sat        JV Girls         B. Siesennop          Budisch               2:45
12/10/16      Sat        9 Boys          Brown                     Tindal                   9:00
12/10/16      Sat        VR Boys       Schmit                     Simonis              10:30
                     
12/13/16      Tue       9 Girls          Tiefenthaler            Whelan                5:30
12/13/16      Tue       JV Girls         Brown                     Millot                   5:30
                     
12/16/16      Fri         9 Boys          Metz                       Whelan                 5:30
12/16/16      Fri         9 Boys B       Howard                  J. Siesennop         5:30
12/16/16      Fri         JV Boys        VandenHeuval       Buettner                5:30
                     
12/20/16      Tue       9 Girls          Millot                      Pierson                 5:30
12/20/16      Tue       JV Girls        Budisch                  Wolf                      5:30
                     
1/6/17          Fri         9 Boys          Scherr                   Marquardt             5:30
1/6/17          Fri         9 Boys B       Tiefenthaler          Kemnitz                 TBD
1/6/17          Fri         JV Boys        A. Siesennop         Budisch                5:30
                     
1/7/17         Sat         9 Boys B       Backhaus              J. Siesennop        2:00
1/7/17         Sat         9 Boys          Casper                  Tiefenthaler         3:45
1/7/17         Sat         JV Boys        Tindal                    Buettner              3:45
1/7/17         Sat         VR Boys       B. Siesennop         Uebershon          5:30
                     
1/13/17       Fri         9 Girls           Metz                       J. Siesennop       5:30
1/13/17       Fri         JV Girls         Whelan                  Howard                5:30
                     
1/14/17       Sat        9 Boys          Buettner                 Casper              10:30
1/14/17       Sat        9B Boys        Budisch
1/14/17       Sat        JV Boys        Simonis                  Sharp                 10:30
                    
1/20/17       Fri         9 Boys          Simonis                  Whelan                5:30
1/20/17       Fri         JV Boys        Scherr                    Marquardt            5:30
                     
1/21/17       Sat        9 Girls           A. Siesennop         J. Siesennop      10:30
1/21/17       Sat        VR Girls        Frei                       Budisch               10:30
                     
1/27/17       Fri         9 Girls          Brown                     Metz                     5:30
1/27/17       Fri         JV Girls        Millot                       Budisch                5:30
                     
1/31/17       Tue       9 Boys         Whelan                   J. Siesennop        5:30
1/31/17       Tue       JV Boys       VandenHeuval        Millot                    5:30
                     
2/3/17         Fri         9 Girls          Brown                    Budisch                5:30
2/3/17         Fri         JV Girls        Scherr                   Marquardt            5:30
                     
2/4/17         Sat        9 Boys         B. Siesennop        Tindal                 10:30
2/4/17         Sat        VR Boys       A. Siesennop        Schaefer            10:30
                     
2/7/17         Tue       9 Boys         Scherr                   Marquardt             5:30
2/7/17         Tue       JV Boys       Tiefenthaler           Wolf                      5:30
                     
2/10/17       Fri         9 Girls         Metz                      Whelan                  5:30
2/10/17       Fri         JV Girls       Budisch                 Millot                      5:30
                     
2/11/17       Sat        9 Boys B     Simonis                 Schaefer               10:30
2/1/17         Sat        VR              Budisch                                               10:30
                     
2/14/17       Tue       9 Boys        D Kemitz               Pierson                   5:30
2/14/17       Tue       JV Boys       Wolf                     Budisch                   5:30
                     
2/16/17       Thu       9 Boys        Kemnitz                Tindal                      5:30
2/16/17       Thu       JV Boys      Buehl                   Buettner                  5:30
                     
2/18/17       Sat        9 Boys B      Casper               Tiefenthaler           10:00
2/18/17       Sat        VR Boys      Budisch               Frei                       10:00
                     
2/21/17       Tue       9 Boys         Wolf                    Sojkowski                5:30
2/21/17       Tue       JV Boys       Plahmer              Schmit                     5:30