re
Lake Country Officials
Association
This is your contract, you are expected to officiate these games.  Click
here
to download a copy of this schedule.

If you are unable to referee, you are responsible for finding a substitute,
contacting the  athletic director to inform him/her of the change, and your
scheduled partner.  If you have questions about this schedule, please
contact
Chuck Delsman.
Copyright 2016
Lake Country Officials Association
Hosted by Yahoo! Web Hosting

Web Master
2016 AMSAC Girls Schedule
All Games start at 4:30 p.m.

Oct. 13       
Merton                         Tiefenthaler & B Siesennop

Oct. 17       
North Lake (3)            Delsman & Simonis
Richmond  (3)            Marquardt & Scherr
Merton                          Budisch & Frei
North Shore                Casper & A Siesennop  

Oct. 18 - No Games

Oct. 19
Richmond                  Uebersohn & J Siesennop
Friess Lake                Kloth & Eckert

Oct. 20      
North Lake (3)         Metz & Backhaus
Lake Country           Osborne & Howard
Merton                       Sojkowski & D Kemnitz
Stone Bank (1)        Whelan & D Smith  

Oct. 24
Lake Country            Delsman & Destache
Merton                        Sharp & Plahmer
North Lake                Pierson & Gary Lewis (for Mike Smith)

Oct. 25     
Swallow                    Simonis & Whelan
Merton                       Tiefenthaler & Destache
North Shore (3)        Buettner & Sojkowski
Richmond                 Cardo & Metz
Lake Country            Uebersohn & B Siesennop

Oct. 26    
North Shore              Sharp & Howard

Oct. 31     
Friess Lake               Kloth & Eckert
Lake Country            Siesennop (for Marien) & Casper
Merton                        T. Kemnitz & Uebersohn
North Lake                Coppinger & D Smith

Nov 1
Merton                              Delsman & Schmit
Swallow (3)                     Marien & Sojkowski
North Shore (3)              Tindal & Schaefer

Nov 2.
Richmond                        Destache & D Kemnitz
North Shore                     Tindal & Backhaus

Nov 3      
Lake Country (3)            Casper & Plahmer
North Lake                      Delsman & B Siesennop
Richmond                       J Siesennop & Pierson
Erin                                   D. Kemnitz & T Kemnitz
Swallow                          Lewis & Howard

Nov. 7       
Friess Lake                     Schmit & Tindal
Erin                                   Eckert & Kloth
Lake Country                  A Siesennop & Buettner
Swallow                           Osborne & Metz        

Nov. 8       
Merton                             Budisch & Frei
Swallow                          Osborne & Lewis
North Shore (3)             J Siesennop & Whelan

Nov. 9     
Lake Country                Simonis & Schaefer
Merton                            Coppinger & D Smith

Nov. 10
Richmond                     Uebersohn & Tindal
North Lake                    Sharp & A Siesennop
Lake Country                Marquardt & Scherr
Swallow (3)                   Delsman & Casper  -  4:30
                              Millot & Casper - 5:30 & 6:30                      
Erin                                D Kemnitz & T Kemnitz
Stone Bank (1)            Pierson & Metz (Start time - 5 pm)

Nov. 14
Erin                                Brown & B Siesennop
Swallow                        Buettner & Uebersohn

Nov. 15
Richmond                    Marquardt & Scherr
North Shore (3)           Coppinger & D Smith

Nov. 16  
Swallow                        Simonis & Budisch
Richmond                     Cardo & Howard
North Lake                    Sojkowski & Destache
North Shore                  Schmit & J Siesennop

Nov. 17     
Lake Country (3)         Brown & Cardo
Merton (3)                     Frei & Budisch
Swallow                        Uebersohn & Casper

Nov. 21    
Friess Lake                 Kloth & Eckert
Erin                                Backhaus & Simonis
Swallow                       Tiefenthaler & Cardo
Richmond                   Osborne & Plahmer

Nov. 22     
Swallow                        Delsman & Plahmer
North Shore (3)           Simonis & Whelan
Stone Bank                  Marquardt & Scherr

Nov. 28     
Richmond                    Sharp & A Siesennop
Friess Lake                  Kloth & Eckert
Swallow (3)                  Buettner & B Siesennop
Erin                                Casper & Schmit

Nov. 29      
North Lake                  Delsman & Destache
Merton                         Budisch & Brown
North Shore                Metz & Whelan

Nov. 30     
Merton                         Budisch & Frei
North Lake                 Simonis & Whelan
Erin                              Eckert & Kloth
North Shore               Tiefenthaler & Schaefer