Lake Country Officials
Association
Below is the 2018 AMSAC Boy's Referee schedule. If you would like to
download the file as a Adobe pdf file, please click
here.

Keep in mind that this is your contract.  You are expected to officiate
these games. You are responsible for finding a substitute if you cannot
make a game. In that case, we also ask that you contact the school's AD
and
Chuck Delsman.
Copyright 2016
All rights reserved.
Lake Country Officials Association
Hosted by Yahoo! Web Hosting

Web Master
2018 AMSAC BOY'S SCHEDULE
Games start at 4:30, 2 games unless noted

Jan. 11             Merton                   Howard/Budisch
                   North Lake               Marquardt/Scherr
                  Swallow                     Osborne/Metz
                  North Shore (3)         Buettner/Cardo
                  Stone Bank               Casper/Destache

Jan. 15              Merton                  Delsman/Simonis
                  Richmond (3)            Marquardt/Scherr
                  North Shore (3)         Smith/Coppinger
                  Swallow (3)                Metz/Backhaus
                  Lake Country (3)      Vanden Heuvel/Uebersohn

Jan. 16         Swallow  (3)                Budisch/Russ
                 Stone Bank                Whelan/Destache
                 Lake Country              Amy Siesennop/Jankowski
                 North Shore (3)           Johnson/Trimborn
                 Erin                             Eckert/Joe Siesennop

Jan. 17        Erin                             Backhaus/Bob Siesennop
                Richmond                    Howard/Buettner
                Merton                         Budisch/Russ
                Stone Bank                 Joe Siesennop/Amy Siesennop
                North Lake                  Delsman/Simonis
                Swallow                       Johnson/Trimborn

Jan. 18        North Shore                 Pierson/Dennis Kemnitz
                 Lake Country (3)         Joe Siesennop/Metz
                 Richmond                    Osborne/Kloth
                 Stone Bank                  Delsman/Casper
                 Merton (3)                   Scherr/Marquardt
                 North Lake                  Shaw/Destache

Jan. 22         Merton (3)                 Dennis Kemnitz/Stocker
                  Swallow                     Cardo/Duffy  

Jan. 23        Erin                            Eckert/Ron Russ
                Stone Bank
                North Shore                Delsman/Destache
                Lake Country     
                Richmond (3)              Johnson/Trimborn
                North Lake                  Metz/Pierson
                Swallow                       Budisch/Joe Siesennop

Jan. 24         North Shore             Uebersohn/VandenHeuvel
                 Swallow                     Simonis/Whelan
                 Richnond                  Joe Siesennop/Amy Siesennop
                 Lake Country            Delsman/Bob Siesennop

Jan. 25            North Lake             Bob Siesennop/Amy Siesennop
                    North Shore (3)      Buettner/Tindall
                    Friess Lake            Eckert/Dennis Kemnitz
                    Swallow                  Tiefenthaler/Joe Siesennop
                    Lake Country         Destache/Metz
                    Erin                        Casper/Howard

Jan. 29            Friess Lake           Kloth/Eckert
                    Richmond               Osborne/Casper
                    North Shore           Smith/Coppinger
                    Merton                   Tindall/Howard
                    North Lake             Mike Smith/Bob Siesennop
                    Erin                        Scherr/Marquardt
                    Lake Country         Delsman/Shaw


Jan. 30           Merton                     Russ/Destache
                   North Lake               Dan Smith/Pierson
                   Swallow                    Kloth/Eckert
                   Lake Country (3)     Joe Siesennop/Metz
                   Richmond                Osborne/Janikowski

Jan. 31          Lake Country                Johnson/Trimborn
                  Stone Bank                    Casper/Simonis
                  Merton                           Tindall/Russ
                  Swallow                          Bob Siesennop/Sojkowski
                  North Shore                   Tiefenthaler/Dennis Kemnitz

Feb. 1           Erin                               Bob Siesennop/Amy Siesennop
                  Lake Country (3)           Uebersohn/VandenHeuvel
                  Richmond                      Cardo/Osborne
                  Friess Lake                    Kloth/Eckert
                  North Lake (3)                Buettner/Joe Siesennop

Feb. 5          Stone Bank                    Uebersohn/Vanden Heuvel
                 North Lake (3)                Casper/Tindall
                 Lake Country                  Delsman/Dennis Kemnitz
                 Merton (3)                       Mike Smith/Duffy
                 Swallow (3)                     Dan Smith/Coppinger

Feb. 6         Swallow (3)                     Metz/Joe Siesennop
                Lake Country                  Russ/Delsman
                Richmond (3)                  Osborne/Jankowski
                North Shore (3)               Destache/Kloth

Feb. 7        Merton                     Scherr/Marquardt
               Swallow                    Johnson/Trimborn
               Stone Bank              Simonis/Delsman
               Erin                          Backhaus/Plahmer
               Lake Country           Tiefenthaler/Bob Siesennop
               North Shore             Kloth/Eckert
               North Lake               Bob Siesennop/Amy Siesennop

Feb. 8        North Shore (3)        Buettner/Cardo
               Swallow (3)               Dennis Kemnitz/Swallow
               Lake Country            Dan Smith/Coppinger
               Richmond                 Marquardt/Scherr

Feb. 12        Merton                      Johnson/Trimborn   
                 Stone Bank               Jankowski/Tindal
                 Erin                           Amy Siesennop/Joe Siesennop
                 Richmond                 Scherr/Marquardt
                 North Lake               Tiefenthaler/Duffy
                 North Shore (3)        Dan Smith/Coppinger
                 Lake Country           Simonis/Delsman

Feb. 13         Merton (3)                Budisch/Joe Siesennop
                  North Lake               Scherr/Marquardt
                  North Shore             Pierson/Dan Smith
                  Swallow                    Osborne/Jankowski
                  Lake Country           Destache/Metz
                  Friess Lake              Kloth/Ron Russ

Feb. 14         North Lake               Amy Siesennop/Joe Siesennop
                  Merton                     Russ/Budisch
                  Richmond                Tindall/Howard
                  Erin                          Dennis Kemnitz/Delsman


Feb. 15        Merton (3)                Uebersohn/VandenHeuvel
                 North Shore (3)        Pierson/
                 Swallow (3)               Buettner/Dennis Kemnitz

Feb. 20        Merton (3)               Budisch/Amy Siesennop
                 Richmond                Uebersohn/VandenHeuvel
                 Lake Country          Destache/Dennis Kemnitz
                North Lake               Backhaus/Pierson
                North Shore              Howard/Tiefenthaler
                Stone Bank               Dan Smith/Coppinger

Feb. 21         Erin                         Backhaus/Plahmer
                  Richmond                Tindall/Buettner
                  Merton                     Howard/Pierson
                  Lake Country           Uebersohn/Tiefenthaler
                  North Shore              Dan Smith/Coppinger
                  Swallow                    Simonis/Casper

Feb. 22         North Shore             Shaw/Delsman
                  Friess Lake              Eckert/Howard
                  Richmond (3)           Uebersohn/VandenHeuvel