Lake Country Officials
Association
Below is the 2018 AMSAC Boy's Referee schedule. If you would like to
download the file as a Adobe pdf file, please click
here.

Keep in mind that this is your contract.  You are expected to officiate
these games. You are responsible for finding a substitute if you cannot
make a game. In that case, we also ask that you contact the school's AD
and
Chuck Delsman.
Copyright 2016
All rights reserved.
Lake Country Officials Association
Hosted by Yahoo! Web Hosting

Web Master
2018 AMSAC BOY'S SCHEDULE
Games start at 4:30, 2 games unless noted

Jan. 11      Merton                   Howard/Budisch
              North Lake               Marquardt/Scherr
             Swallow                     Osborne/Metz
             North Shore (3)         Buettner/Cardo
             Stone Bank               Casper/Destache

Jan. 15     Merton                  Delsman/Simonis
             Richmond (3)            Marquardt/Scherr
             North Shore (3)         Smith/Coppinger
             Swallow (3)                Metz/Backhaus
             Lake Country (3)      Vanden Heuvel/Uebersohn

Jan. 16    Swallow  (3)                Budisch/Russ
            Stone Bank                Whelan/Destache
            Lake Country              Amy Siesennop/Jankowski
            North Shore (3)           Johnson/Trimborn
            Erin                             Eckert/Joe Siesennop

Jan. 17   Erin                             Backhaus/Dennis Kemnitz
           Richmond                    Howard/Buettner
           Merton                         Budisch/Russ
           Stone Bank                 Joe Siesennop/Bob Siesennop
           North Lake                  Delsman/Simonis
           Swallow                       Johnson/Trimborn

Jan. 18        North Shore            Dennis Kemnitz/
            Lake Country (3)         Joe Siesennop/Metz
            Richmond                    Osborne/Kloth
            Stone Bank                  Delsman/Casper
            Merton (3)                   Scherr/Marquardt
            North Lake                  Shaw/Destache

Jan. 22     Merton (3)                 Dennis Kemnitz/Stocker
             Swallow                     Cardo/Duffy  

Jan. 23        Erin                        Eckert/Ron Russ
           Stone Bank
           North Shore                Delsman/Destache
           Lake Country     
           Richmond (3)              Johnson/Trimborn
           North Lake                  Metz/Pierson
           Swallow                       Budisch/Joe Siesennop

Jan. 24     North Shore             Uebersohn/VandenHeuvel
            Swallow                     Simonis/Whelan
            Richnond                  Joe Siesennop/Amy Siesennop
            Lake Country            Delsman/Bob Siesennop

Jan. 25       North Lake             Bob Siesennop/Amy Siesennop
               North Shore (3)      Buettner/Tindall
               Friess Lake            Eckert/Dennis Kemnitz
               Swallow                  Tiefenthaler/Joe Siesennop
               Lake Country         Destache/Metz
               Erin                        Casper/Howard

Jan. 29       Friess Lake           Kloth/Eckert
               Richmond               Osborne/Casper
               North Shore           Smith/Coppinger
               Merton                   Tindall/Howard
               North Lake             Mike Smith/Bob Siesennop
               Erin                        Scherr/Marquardt
               Lake Country         Delsman/Shaw


Jan. 30      Merton                    Duffy/Destache
              North Lake               Dan Smith/DJ Smith
              Swallow                    Kloth/Eckert
              Lake Country (3)     /Metz
              Richmond                Osborne/Wiese

Jan. 31     Lake Country                Johnson/Trimborn
             Stone Bank                    Casper/Simonis
             Merton                           Tindall/Russ
             Swallow                          Bob Siesennop/Sojkowski
             North Shore                   Tiefenthaler/Dennis Kemnitz

Feb. 1     Erin                               Bob Siesennop/MItch Metz
             Lake Country (3)           Uebersohn/VandenHeuvel
             Richmond                      Cardo/Osborne
             Friess Lake                    Kloth/Eckert
             North Lake (3)                Buettner/Joe Siesennop

Feb. 5          Stone Bank                Uebersohn/Vanden Heuvel
            North Lake (3)                Casper/Tindall
            Lake Country                  Delsman/Dennis Kemnitz
            Merton (3)                       Mike Smith/Duffy
            Swallow (3)                     Dan Smith/Coppinger

Feb. 6         Swallow (3)               Metz/Joe Siesennop
           Lake Country                  Russ/Delsman
           Richmond (3)                  Osborne/Jankowski
           North Shore (3)               Destache/Kloth

Feb. 7        Merton                Scherr/Marquardt
          Swallow                    Johnson/Trimborn
          Stone Bank              Simonis/Delsman
          Erin                          Backhaus/Plahmer
          Lake Country           Tiefenthaler/Bob Siesennop
          North Shore             Kloth/Eckert
          North Lake               Amy Siesennop/Joe Siesennop

Feb. 8      North Shore (3)        Buettner/Cardo
          Swallow (3)               Dennis Kemnitz/Swallow
          Lake Country            Dan Smith/Coppinger
          Richmond                 Marquardt/Scherr

Feb. 12    Merton                      Johnson/Trimborn   
            Stone Bank               Jankowski/Tindall
            Erin                           Amy Siesennop/Joe Siesennop
            Richmond                 Scherr/Marquardt
            North Lake               Tiefenthaler/Duffy
            North Shore (3)        Dan Smith/Coppinger
            Lake Country           Simonis/Delsman

Feb. 13     Merton (3)                Budisch/Joe Siesennop
             North Lake               Scherr/Marquardt
             North Shore             Pierson/Dan Smith
             Swallow                    Osborne/Jankowski
             Lake Country           Destache/Metz
             Friess Lake              Kloth/Ron Russ

Feb. 14    North Lake               Amy Siesennop/Joe Siesennop
             Merton                     Russ/Budisch
             Richmond                Tindall/Howard
             Erin                          Dennis Kemnitz/Delsman


Feb. 15    Merton (3)               Uebersohn/VandenHeuvel
            North Shore (3)        Pierson/
            Swallow (3)               Buettner/Dennis Kemnitz

Feb. 20      Merton (3)             Budisch/Amy Siesennop
            Richmond                Uebersohn/VandenHeuvel
            Lake Country          Destache/Dennis Kemnitz
           North Lake               Backhaus/Pierson
           North Shore              Howard/Tiefenthaler
           Stone Bank               Dan Smith/Coppinger

Feb. 21         Erin                         Backhaus/Plahmer
             Richmond                Tindall/Buettner
             Merton                     Howard/Pierson
             Lake Country           Uebersohn/Tiefenthaler
             North Shore              Dan Smith/Coppinger
             Swallow                    Simonis/Casper

Feb. 22         North Shore             Shaw/Delsman
             Friess Lake              Eckert/Howard
             Richmond (3)           Uebersohn/VandenHeuvel